СПАРТА – ХАЈДУК

2 - 2
Крај

Извештај са утакмице

Као и увек до сада виђен је занимљив и узбудљив дуел ова 2 тима. Обе екипе су у меч ушле са жељом да победе. Та жеља није донела превише шанси за голове, већ се углавном играло на средини терена, уз доста трчања и дуела. Виђен је и понеки шут на обе стране, али без проблема за голмане. Спарта је повела у 34. минуту. После једне полуконтре Немања Илић је ударцем са ивице шеснаестерца савладао Харбајта. Тим резултатом се отишло на одмор. У наставку гости су кренули одлучније и агресивније и то им се брзо исплатило. Капитен Белановић је донео изједначење у 51. минуту. Домаћин је успео брзо да одговори. Након свега 6 минута од изједначења, Иван Нинковић је снажним и прецизним ударцем са 25 метара вратио предност Спарти. Након гола домаћи су се мало више повукли и углавном нападали из контри и полуконтри, а гости су јурили други погодак. Упорност им се исплатила 10 минута пре краја. После корнера са леве стране, у скоку је највиши био Марковић и погодио за 2:2. Имао је Хајдук шансу и за победу, али Лазаревић је успешно интервенисао и сачувао коначних 2:2. По свему виђеном можда и најправеднији исход. Свим актерима сусрета честитке на фер борби и добро обављеном послу.